Teams for Race #7

#DivTeam NameCaptainTeammateTeammate
1 3C Bad Idea JeansEric Cronin Zoe Cronin Natalie Kehrwald
2 3C Berlin BikeBen Moore Ernie Lawas Becky Sutter
3 3C Blackstone Valley Human PerformanceJeff Godin Tammy Godin Dan Riley
4 3C Cooked GooseTim Howland Mort Nace Michelle Weiler
5 3C Goose Adventure RacingLaura Williams Tim Ratowski Ian Webber
6 3C Granite ARDave Romilly Jenny Johnson Dave Lamb
7 3C Hap HazzardBrian Loeffler Tricia Grenier Eli Moulton
8 3C Huffin' homeGregg Brueck Tracy Cote Paul Stone
9 3C LobsterjokeMatt Briggs Kirsten Gill Silas Gill
10 3C Ludicrous Speed!Adam Blood Maria Johnson Mike Johnson
11 3C Sgt. PoncherelloDan Smith Mike Staunton Karin Ward
12 2M Snot RocketsAdrian Owens Jon Owens
13 3C StrongbadiaShad Hansen Helen Bradler John Tallarico
14 3C Sunrise Adventure SportsBert Severin Rob Niles Ryane Severin
15 3C Team One Lucky ChickStephen Do Rego Courtney Cowen Mike Morris
16 3C Team Two Lucky GuysDavid Darby Mikala O'Neil Christain Wright
17 3C Who brought the Beer?David Dix Maryanne Connolly Molly Dix
18 3C Who's watchin the kidsBrian Kennedy Steve Bernard Eileen Kennedy
19 3M 10 Feet Tall and Strong as a OxGreg Hartwell Brett Kratchman Adam Truesdale
20 3M D cubedDonald Hess Denis Garriepy Dave Young
21 3M Los Tres AmigosChris Dobozy Matt Mathurin Kyle Smith
22 3M Milo ExpressJason Milovanovic Justin Milovanovic Sean Milovanovic
23 3M Sweaty Sock GnomesAlex Fichtel Austin Planz Matt Weaving
24 3M Team Runs with ScissorsJason Gibbs Graham Bates Justin Hadley
25 3M The Professional AmateursChris Thiesen Evan Degennaro John Hitchings
26 3M Up Sh*ts CreekJohn Yodzis Matt Kinback Jerry McNamara
27 2C M & MMeghan O'Donovan Mike Hoffman
28 2C MercatorsPascale Marceau Scott Cocks
29 2C Passing Grade 2David Coutu Lauren Jones
30 2C Team LopezPreston Lopez Elizabeth Lopez
31 2C Team Outdoor ResearchDrew Turner Michelle Turner
32 2C Tommy's TurtlesLaura McClure Tom Dipietro
33 2C What could possibly go wrong?Maia Josebachvili Random Dudley
34 2F Ladies in RaidMarie-Pierre Gauthier Linda Gagnon
35 2F Team HardtailKit Vreeland Jen Guimaraes
36 2F WatchmenGizem Orbey Ellen Ludlow
37 2M Adventure Race VirginsMatt Beardsley Matt Longhini
38 2M BPRDylan Nickerson Josh Prince
39 2M DEAFinitely DistractedPeter St. John Donald Slate
40 2M EnduranceAventure.comGeorge Visser Jeff Rivest
41 2M Frampton ReunitedChris Abbott Andrew Maki
42 2M Mentally Exhausted and Morally BankruptMark Wood Mark Felix
43 2M Neither Speed Nor GraceChris Dugan Phillip Freedenberg
44 2M Over the Hill(s)Raymond Hiley Steve St. Claire
45 2M Passing Grade 1Dana Coutu Darren Rauer
46 2M Quit Your Day JobThorin Markison Andrew Fritz
47 2M skeleton crewGeorge Meyers Chris Chinn
48 2M Tanzbodeli RacingColin Campbell Walt Herbert
49 2M Team ShockerMark 'Malibu' Gaines Rob Dee
50 2M Vertleraid.caAlain Harel Jean Fortier

Division breakdown: 2 Person Coed: 7, 2 Person Female: 3, 2 Person Male: 15, 3 Person Coed: 17, 3 Person Male: 8 (50 teams)

Where racers are from: VT: 25%, MA: 23%, NY: 18%, NH: 11%, CT: 6%, QC: 5%, FL: 2%, MD: 2%, ON: 2%, NJ: 2%, RI: 1%, NC: 1%, TN: 1%, PA: 1%, CA: 1%, OH: 1%, CO: 1%, ME: 1% (125 racers)